Pomoc drogowa Piaseczno

Specjalizujemy się szeroko pojętym transportem pojazdów oraz pomocą drogową.

Jesteśmy entuzjastami motoryzacji, więc z radością podchodzimy do największych wyzwań w tym zakresie.

pomoc-drogowa-piaseczno 5

Pomoc drogowa Piaseczno, Konstancin, Lesznowola

Niepożądane sytuacje na drodze, takie jak awaria samochodu czy stłuczka, mogą przydarzyć się każdemu. Najważniejsze w takiej sytuacji jest zachowanie zimnej krwi. Czasami potrzebna jest pomoc drogowa, która np. w mieście Konstancin tak szybko, jak to tylko możliwe przyjedzie na miejsce zdarzenia. W niektórych zaś przypadkach taka pomoc zostanie nam udzielona na miejscu, przez specjalnie wyszkolonych pracowników firmy.

Kiedy pomoc okaże się szczególnie przydatna?

Przede wszystkim wtedy, gdy Twój samochód zostanie unieruchomiony na drodze i nie będziesz mieć możliwości dotarcia do celu swojej podróży. W takiej sytuacji wystarczy wezwać autopomoc, a specjaliści (i oczywiście laweta Lesznowola) dotrą we wskazane miejsce w kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Pamiętaj, by odprowadzić auto na pobocze, gdyż nie powinno ono utrudniać ruchu. Tam będziesz mógł spokojnie poczekać na pomoc drogową albo zajrzeć pod maskę swojego samochodu i wychwycić ewentualne źródło problemu.

Nie zawsze będzie konieczna laweta

Wybierając autopomoc w Warszawie, nie zawsze będziesz musiał skorzystać z lawety. W przypadku drobnych usterek, doświadczony specjalista może usunąć je na miejscu. Zdarza się to jednak stosunkowo rzadko i zwykle potrzebne jest odwiezienie uszkodzonego pojazdu do warsztatu. W zakres usług pomocy drogowej świadczonych na miejscu wchodzą natomiast:

Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie numer do sprawdzonych specjalistów, takich jak Secure Trans Warszawa. Warto również pamiętać aby zadać pytanie ile kosztuje laweta m.in. w mieście Piaseczno, za km, tak aby potem nie było zaskoczenia. Wtedy zyskasz poczucie kontroli, bezpieczeństwa i pewność tego, że, w przypadku jakichkolwiek problemów na drodze, nie będziesz pozostawiony sam sobie. Dobra firma to taka, która pomoże Ci o każdej porze, nawet w nocy. Pamiętaj również, aby przed wezwaniem lawety sprawdzić firmę, tak aby wszystko przebiegło bezpiecznie.

Awaria na drodze? – Krótki instruktaż

Własna diagnoza podczas awarii

W momencie wystąpienia awarii na drodze kierowca powinien natychmiast dostosować się do kilku czynności. Przede wszystkim powinien zjechać samochodem na pas awaryjny lub zepchnąć go na pobocze, ubrać kamizelkę odblaskową i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie powinien sprawdzić czy na jezdnię wyciekło paliwo, a dopiero potem ustalać przyczynę usterki. Diagnozę ułatwią światełka kontrolek zamontowanych w desce rozdzielczej. Żółte mają charakter informacyjny, a czerwone ostrzegają o poważnych problemach. Często auto unieruchamia tylko drobny defekt, który wielu kierowców potrafi samodzielnie usunąć np. wymienić uszkodzoną oponę czy też dolać olej. Po takiej „naprawie” można dalej bezpiecznie podróżować.

Zgłoszenie awarii na drodze –  pomoc drogowa Piaseczno

Jeśli kierowca na miejscu zdarzenia nie potrafi naprawić występującej awarii pojazdu na drodze musi wezwać fachowców. Pomoc drogowa jest niezbędna i sytuacja wymaga niezwłocznej reakcji zwłaszcza, gdy nastąpiło zatarcie silnika, uszkodzenie hamulców lub wybicie przedniej szyby. W wielu przypadkach pracownicy pomocy drogowej szybko zniwelują problem np. wyciągną kluczyki z zatrzaśniętego auta. Gdy pojazd jest niezdolny do dalszej jazdy należy go przetransportować do domu lub najbliższego serwisu samochodowego. W tym celu pomoże autolaweta lub laweta, którą również oferujemy w mieście Piaseczno.

Firma Secure Trans radzi: Przed wezwaniem takich usług jak pomoc drogowa Konstancin lub Piaseczno, kierowca powinien zadzwonić do swojego agenta ubezpieczeniowego. W rozmowie należy wyjaśnić czy wykupiona polisa pokrywa koszty związane z holowaniem. Gdy ubezpieczyciel gwarantuje taką usługę jest zobowiązany podać kontakt do firmy holującej. Jeśli kierowca nie ma tej opcji wzywa pomoc drogową na własny rachunek.

Laweta, między innymi w miastach takich jak Konstancin czy Piaseczno lub Lesznowola, transportuje zarówno samochody osobowe, jaki i ciężarowe, autobusy wykonujące przewóz osób, motocykle, quady, a nawet maszyny rolnicze. Jednorazowo, w zależności od jej gabarytów może holować nawet do trzech samochodów osobowych lub dwóch dostawczych, a do kabiny zabrać dwóch pasażerów. Podczas awarii na drodze uszkodzone pojazdy zostają załadowane na bezpieczną, dużą, płaską platformę. Załadunek odbywa się za pomocą wyciągarki lub dźwigu. Z usług takich jak autolaweta, np. w mieście Piaseczno często korzystają właściciele zabytkowych pojazdów, którzy chcą je zaprezentować podczas różnych wystaw. Właściciele aut sportowych mogących jeździć tylko po zamkniętych torach, a także serwisy i lakiernie samochodowe dostarczające pojazdy swoim klientom.

Firma Secure Trans radzi: Przed wyjazdem na daleką trasę, zapisz numery telefonów do co najmniej trzech punktów pomocy działających wzdłuż trasy, którą będziesz jechać. Dobra firma – pomoc drogowa pracuje całodobowo, posiada własny warsztat oraz parking w razie niespodziewanej awarii na drodze.

Transport pojazdów

Świadczone usługi to nie tylko autoholowanie pojazdów zepsutych, czy też powypadkowych, ale również autotransporter Lohr i przewóz
aut z zagranicy. W naszej ofercie znajduje się: transport pojazdów zabytkowych na różne imprezy, przewóz samochodów sportowych, Warszawa, Polska, Europa.

Przewozimy na zlecenie naszych Klientów auta zarówno nowe jak i używane, duże i małe jak również osobowe, dostawcze i ciężarowe.
Usługę zawsze wykonamy w ustalonym terminie, bez opóźnień zachowując przy tym pełen profesjonalizm z zadbaniem o bezpieczeństwo całej operacji.

Podstawową zasadą, jaką kierują się nasi pracownicy jest właśnie bezpieczeństwo powierzonych nam aut. Dokładne mocowanie,
ewentualne osłony i przepisowy transport to podstawa w naszej pracy. Nawet sportowe pojazdy o niskim zawieszeniu nie stanowią
żadnego problemu, a ich właściciele nie muszą martwić się o podwozie i elementy karoserii. Posiadamy ubezpieczenia w zakresie OC
przewoźnika, tak aby Państwa interesy i towary były dobrze chronione.

Nasi kierowcy posiadają wszelkie uprawnienia, zezwolenia i wymagane badania niezbędne do wykonywania swojej pracy.
Ponadto system tachografu i monitoring stosowany w naszych pojazdach zapewnia przestrzeganie czasu pracy kierowców i wysoki
poziom bezpieczeństwa ładunków.

W swojej flocie posiadamy lawety oraz autotransporter Warszawa. W zależności od wielkości pojazdów na naczepie Lohr jesteśmy
wstanie bezpiecznie przewieść od 8 do 9 samochodów osobowych oraz około 2 do 3 busów czy też samochodów dostawczych.
Wszystkie te parametry zależne są od przewożonych gabarytów podczas transportu pojazdów.

Współpracujemy z importerami, dealerami, serwisami samochodowymi oraz komisami. W tym zakresie dowozimy pojazd do nowego
właściciela. Posiadamy szerokie kontakty, sprawną organizację pracy i wieloletnie doświadczenie, co buduje zaufanie wielu Klientów.