Pomoc drogowa Warszawa

Autopomoc Warszawa to podstawowy zakres naszej działalności. Ofertą naszej firmy jest profesjonalna i szybka pomoc drogowa dla wszelkiego rodzaju pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t. na terenie miasta Warszawa i okolic.

pomoc drogowa warszawa 57

Pomoc drogowa Warszawa, Ursynów

Wszyscy użytkownicy ruchu drogowego często narażeni są na niespodziewane zdarzenia, których przebieg może uniemożliwić kontynuowanie dalszej jazdy swoim pojazdem. Tak najczęściej dzieje się w przypadku zdarzeń, w których samochód bierze udział w kolizji lub innym wypadku. Doznaje on wówczas poważnych uszkodzeń, które zdecydowanie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika oraz innych uczestników ruchu drogowego. W przypadku takiej sytuacji policja nie zezwala na dalsze kontynuowanie jazdy zniszczonym pojazdem.

W bardzo wielu takich przypadkach jedynym wyjściem z sytuacji dla poszkodowanego kierowcy okazuje się pomoc drogowa, która oferuje pomoc również w mieście. Profesjonalna autopomoc, która zajmie się usunięciem zniszczonego pojazdu. Nasza firma świadczy usługi , do których należy pomoc drogowa, na terenach takich jak Warszawa, Ursynów. Oferujemy kompleksowy pakiet możliwości w zakresie holowania pojazdów czy przewozu ich przy pomocy lawety.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Pomoc drogowa ma na celu świadczenie pomocy w sytuacjach, gdy dochodzi do wypadków lub też kolizji drogowych, np. w obszarach takich jak Warszawa, gdzie kolizje zdarzają się bardzo często. W takiej sytuacji jest to w zasadzie jedyna opcja, żeby usunąć pojazd z miejsca zdarzenia. Następnie zajmuje się ona holowaniem na posesję właściciela lub częściej, do zakładu, który profesjonalnie zajmuje się naprawami uszkodzonych aut. Pomoc drogową bardzo często wzywa się wówczas, kiedy auto wpadnie np. do rowu. Samoczynny wyjazd z takiego miejsca jest niezwykle trudny i zazwyczaj niemożliwy bez skutecznej pomocy. Wówczas niezbędne okazuje się holowanie takiego pojazdu w taki sposób, by bezpiecznie przemieścić je w inne miejsce.

Z autopomocy skorzystamy również wtedy, kiedy z przyczyn dla nas nieznanych auto odmówi posłuszeństwa i dalsza podróż okaże się niemożliwa. Należy też wyraźnie podkreślić, że nie każdy przewóz pojazdów niesprawnych jest przewozem w ramach pomocy drogowej. Występuje on wtedy, gdy jest związany z usuwaniem skutków zdarzeń bądź awarii.

Kto może skorzystać z usług pomocy drogowej?

Jak wynika z przepisów prawa, pomoc drogowa, którą świadczymy między innymi na obszarze – Warszawa Ursynów może zostać wezwana przez każdego kierowcę, również tego, który nie ma wykupionego pakietu Assistance. Nie posiadając go jednak w swoim zakresie ubezpieczenia, koszty nawet niewielkich usterek, mogą być dość wysokie wbrew naszym oczekiwaniom. Dlatego, nawet jeśli posiadamy taki pakiet, warto przed wezwaniem autopomocy w miarę dokładnie przedstawić na czym polega usterka. Wówczas firma może wstępnie oszacować nam koszt jej usunięcia, co pozwoli uniknąć niezręcznych sytuacji.

Usługi pomocy drogowej

Warto zacząć od tego, że pomoc drogowa (np. w dzielnicy Ursynów) tak naprawdę nie musi oznaczać tylko i wyłącznie holowania pojazdów po kolizji. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, w których można skorzystać z natychmiastowej drobnej naprawy. Dzięki temu, dalsza podróż będzie mogła być z powodzeniem kontynuowana. Może okazać się np. że awaria polegać będzie na rozładowaniu akumulatora pojazdu. Wzywanie wówczas lawety okazuję się wtedy nadmiernie dużym przedsięwzięciem. Warto dowiedzieć się czy firma świadczy dodatkowe usługi pomocy drogowej. Może to znacznie zredukować koszty usługi w porównaniu do np. holowania.

Na co zwrócić uwagę?

Ze strony zgłaszającego szkodę należy dodatkowo pamiętać również o tym, by dowiedzieć się od ubezpieczyciela czy jego (albo sprawcy) polisa pokrywa np. koszty lawety lub holowania, czy też będą to opcje płatne dodatkowo i nie ujęte w zakresie ubezpieczenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Z całą pewnością wzywając usługę, jaką jest pomoc drogowa na teren np. Warszawa Ursynów, warto mieć gwarancję, że uszkodzony pojazd będzie holowany w jak najbardziej bezpieczny sposób. W tym celu faktycznie warto sprawdzić, jaką dokładnie flotą dysponuje firma, z której usług mamy zamiar skorzystać. Warto wybierać tylko sprawdzonych i doświadczonych przedstawicieli branży sektora usług autopomocy. Dzięki temu każde, nawet najbardziej skomplikowane zajście drogowe zostanie profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie rozwiązane.

Laweta Warszawa – nasza oferta

Nasza laweta Warszawa jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę 24h/7. Nasze usługi świadczymy szybko, profesjonalnie i bezpiecznie, z natychmiastową reakcją na zgłoszenie w bardzo konkurencyjnych cenach.

Posiadamy holowniki przeznaczone do załadunku, transportu i rozładunku aut osobowych i dostawczych. W swojej ofercie mamy również specjalistyczne wyciągarki do wyciągania aut po kolizjach i wypadkach drogowych.

Wydobywamy pojazdy z rowów czy garaży podziemnych. Przewóz aut bez kluczy w przypadku, gdy pojazd posiada napęd na cztery koła czy automatyczną skrzynie nie jest dla nas problemem. Nasza autopomoc Warszawa to gwarancja bezpieczeństwa. Przewożone ładunki zawsze są w odpowiedni sposób zabezpieczone tak, aby transport przebiegał bezpiecznie.

Zakres autopomocy Warszawa obejmuje również:

Oprócz lawety potrzebujesz pomocy mechanika?

W tej kwestii można na nas liczyć. Współpracujemy z warsztatami naprawy i serwisowania pojazdów, które dla naszych Klientów są dostępne nawet poza standardowymi godzinami pracy. Autopomoc Warszawa 24/7. Pomagamy w składowaniu uszkodzonego pojazdu i ewentualnej naprawie auta.

Niebezpieczeństwa na drodze

Wypadek czy kolizja?

Mówiąc o zdarzeniach drogowych, zazwyczaj stosujemy dwa pojęcia – wypadek i kolizja. Używa się je często zamiennie albo intuicyjnie. Natomiast obydwa stwierdzenia mają swoje miejsce w przepisach i posiadają definicje prawne konkretnie je opisujące. SecureTrans przybliży różnice wynikające z tych zdarzeń.

Przepisy wskazują osobom uczestniczącym w tych zdarzeniach odpowiednie zachowania i czynności, jakie trzeba podjąć w danej chwili. Praktycznie w każdym przypadku należy wezwać odpowiednie służby i pomoc drogową.

Głównym kryterium podziału jest ciężar skutków. W kategorii wypadków drogowych istnieje również pojęcie katastrofy drogowej.

Definicja wypadku drogowego

„Wypadek, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni”.

Generalnie można stwierdzić, że wypadek drogowy to sytuacja, w której są poważnie ranni lub są ofiary śmiertelne. W tym wypadku zawsze wzywamy służby ratownicze i rzecz jasna potrzebna jest pomoc drogowa, która oferowna jest m.in. w mieście Warszawa.

Definicja kolizji drogowej

„Kolizja, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem są straty materialne (uszkodzenie pojazdu, płotu, urządzenia drogowego, bagażu, itp.) lub też jeden z uczestników doznał obrażeń ciała powodujących naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające poniżej 7 dni”.

W tym wypadku mówimy o zdarzeniach nazywanych również po prostu „stłuczką” – tutaj przyda się laweta, np. wezwana na Ursynów, a jeśli nie ma rannych nie musimy nawet wzywać policji.

W hierarchii zdarzeń drogowych kolizja niesie za sobą najmniejsze konsekwencje. Jest to zdarzenie w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa, którego wynikiem są głównie straty materialne.

Coś więcej niż wypadek i kolizja – Katastrofa

Najszerszym i najcięższym pojęciem jest katastrofa drogowa. Ogólnie można uznać, że katastrofą jest po prostu duży wypadek z wielkimi skutkami.

Odnosi się do niej kodeks karny. Katastrofą drogową jest takie wydarzenie, które spowodowało duże szkody w mieniu. Równocześnie groziło w momencie jego przebiegu życiu, zdrowiu wielu osób albo mieniu w ogromnych rozmiarach. Tym bardziej, gdy nastąpiła śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób lub szkody w mieniu w wielkich wymiarach.

Katastrofy drogowe zwykle zdarzają się na drogach szybkiego ruchu i na autostradach. W tych sytuacjach potrzeba pilnego i dużego wsparcia służb ratowniczych oraz konieczna jest pomoc drogowa, która funkcjonuje np. w mieście Warszawa. Konieczny jest również przewóz osób w bezpieczne miejsce.

Profesjonalna całodobowa Pomoc drogowa Warszawa I okolice.

Potrzebujesz pomocy?- skontaktuj się z Nami pod numerem 504 222 888.