Holowanie

Ofertą naszej firmy jest profesjonalna i szybkie holowanie dla wszelkiego rodzaju pojazdów o całkowitej masie do 3,5 t. na terenie miasta Warszawa i okolic.

laweta warszawa 56

Niestety często w życiu kierowcy dochodzi do różnych stresujących sytuacji, którą wywołuje mniejsza lub większa awaria pojazdu. Większość z nich sprawia, że samochód odmawia posłuszeństwa i nie możemy ruszyć w dalszą podróż. Ratunkiem jest wtedy holowanie, które nasza firma oferuje klientom, w miejscach takich jak Piaseczno czy Warszawa Ursynów.

Holowanie na sztywno i linie

Podczas wystąpienia awarii na drodze czasami nieuniknione mogą być również inne metody, takie jak np. holowanie. Holowanie polega na przewiezieniu drogą niesprawnego pojazdu do miejsca wskazanego przez Klienta, przeważnie serwisu samochodowego. Można to wykonać trzema sposobami: ciągnąc auto na sztywnym połączeniu, elastycznej linie lub za pomocą lawety. Wszelkie taśmy holownicze można kupić na każdej stacji benzynowej lub w sklepie motoryzacyjnym. Odległość między pojazdami musi wynosić do trzech metrów przy połączeniu sztywnym lub 4m – 6m przy połączeniu giętkim. Pojazd holowany i sam hol należy specjalnie oznaczyć. Pojazdy nie mogą przekroczyć 30 km/h w terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza terenem zabudowanym. Odpowiedzialność za holowanie spoczywa na osobie holującej. To ona otrzyma mandat za wypadki podczas tego transportu oraz po zerwaniu się taśmy holowniczej. Szkody wyrządzone przez holującego pokrywa jego polisa OC. W przypadku zderzenia się obu pojazdów szkody reguluje polisa AC lub kierowca, uznany za sprawcę zdarzenia.

Firma Secure Trans radzi: Podczas holowania pojazdu na linie policjanci najwięcej mandatów wypisują za nieprawidłowe oznaczenie  uszkodzonego samochodu. Warto więc do bagażnika włożyć pasy i chorągiewki w białym i czerwonym kolorze. Nie zajmą dużo miejsca, a podczas kontroli zapobiegną dodatkowemu stresowi kłótni z mundurowymi.

W jakich sytuacjach przydaje się usługa holowania?

Holowanie okazuje się niezbędne w wielu przypadkach, które zdarzają się kierowcom na drodze. Jeśli do sytuacji doszło na drogach, które obejmują na przykład Piaseczno czy Ursynów, to nasi specjaliści przyjdą z pomocą i nie musisz martwić się tym, że utkniesz w miejscu, w którym Twój pojazd odmówił posłuszeństwa. W jakich przypadkach potrzebna będzie nasza pomoc? 

Jak wygląda proces holowania?

Pracownicy naszej firmy są profesjonalistami w swoich dziedzinach i podchodzą do problemów klienta z odpowiednim zaangażowaniem. Holowanie, które nasza oferta obejmuje w miejscach takich jak Piaseczno czy Warszawa Ursynów, ma swój określony przebieg całego procesu. Jeśli nigdy nie korzystałeś z tej usługi, tutaj znajduje się krótkie wyjaśnienie, jak wygląda to krok po kroku: 

  1. Samochód łączony jest z samochodem holującym za pomocą linki holowniczej lub sztywnego holu, w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach – są to zazwyczaj uszy holownicze.
  2. Do uszkodzonego pojazdu przyczepiany jest specjalny trójkąt ostrzegawczy, w trosce o bezpieczeństwo naszego Klienta oraz innych uczestników drogi.
  3. Oba samochody mają włączone światła mijania.
  4. Jeśli linka holownicza nie ma oznaczenia, to umieszczona zostaje na niej żółta lub czerwona chorągiewka.
  5. Ustalony zostaje z kierowcą sygnał, który pojawi się w ewentualnej sytuacji awaryjnej. Może to być klakson, albo użycie długich świateł.
  6. Następnie rozpoczyna się jazda, podczas której wysłany przez naszą firmę specjalista musi unikać jakichkolwiek szarpnięć samochodem, a także kontrolować cały czas w lusterkach auto, które holuje. Najczęściej wybieramy najmniej ruchliwe drogi oraz skrzyżowania. Podczas manewru skręcania zarówno pojazd holujący, jak i holowany zobowiązany jest do włączenia kierunkowskazów. Jeśli jedzie się drogami wielopasmowymi, to można jechać tylko i wyłącznie prawym pasem, aby nie utrudniać jazdy pozostałym pojazdom. 

Jak widać holowanie nie jest skomplikowanym procesem, ale wykonywane przez nieodpowiednie osoby może stanowić spore zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wymaga profesjonalnego i odpowiedzialnego podejścia do całego procesu nawet na najmniejszych odległościach, dlatego warto skorzystać z naszej oferty, ponieważ na miejsce zdarzenia wysyłamy prawdziwych profesjonalistów, z którymi wszystko przebiega w bezproblemowy sposób.