Aktualności

pomoc drogowa piaseczno 9

Relokacja maszyn

2021-01-28

Nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania jakiejkolwiek gałęzi przemysłu bez specjalistycznych maszyn. Duża część z nich to ogromne, skomplikowane konstrukcje, których transportowanie i przenoszenie – nawet na małe dystanse – może sprawić konkretne problemy logistyczne. Stąd też obserwujemy duży popyt na usługi firm, dla których takie przedsięwzięcie nie sprowadza się tylko do przetransportowania sprzętu z punktu A do punktu B. Jest to naprawdę skomplikowany proces, wymagający doświadczenia, precyzji i umiejętności planowania. Relokacja maszyn jest standardem w branży przemysłowej. Potężne maszyny, urządzenia, ładowarki, koparki, kruszarki, dźwigi, spycharki, etc. nie powinny być przewożone standardowym transportem, a tym bardziej samodzielnie poruszać się po drogach publicznych (w razie problemów standardowa pomoc drogowa dużo tutaj nie zdziała). Właśnie w takich sytuacjach zakład produkcyjny korzysta z usługi relokacji, która pozwala znacznie ograniczyć koszty całej operacji, a do tego gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Na czym polega relokacja maszyn?

Zwyczajowo panuje przekonanie, że relokacja maszyn to nic innego, jak tylko transport sprzętu pomiędzy dwoma punktami. Gdyby jednak stwierdzenie to było by prawdziwe, to usługę relokacji określałoby się po prostu mianem transportu. Prawdą jest natomiast fakt, że zakres relokacji jest znacznie szerszy i obejmuje:

  • załadunek,
  • przewóz,
  • rozładunek,
  • montaż i stabilne ustawienie maszyny w założonym miejscu, wykonanie podłączeń elektrycznych, pneumatycznych, hydraulicznych.

Często też przeprowadza się usługi demontażu i przekazania maszyny lub elementów linii produkcyjnych do złomowania. Obrazuje to zatem wyraźnie, że relokacja maszyn jest usługą kompleksową, dlatego nie powinno jej się ograniczać wyłącznie do samego transportu sprzętu.

Kto i kiedy powinien skorzystać z relokacji maszyn?

Usługa z zakresu relokacji skierowana jest przede wszystkim do właścicieli firm przemysłowych, fabryk, wypożyczalni sprzętu budowlanego oraz dealerów maszyn i sprzętu rolniczego. Warto mieć na uwadze fakt, że relokacja skomplikowanych urządzeń wymaga szczegółowego przygotowania oraz wieloletniego doświadczenia w tej dziedzinie. Dlatego na początkowym etapie całego procesu warto zająć się dokładną analizą całego zaplanowanego zlecenia. W sposób kompleksowy należy opracować indywidualny plan działania, opierając się na sprawdzonych i najbardziej optymalnych rozwiązaniach, biorąc pod uwagę również aspekt racjonalizacji kosztów. Transfer maszyn powinien odbyć się w sposób sprawny, czyli szybki. Celem jest jak najkrótszy czas przestoju sprzętu. Należy skrupulatnie wyznaczyć optymalną trasę i działa w dużym zespole, który zagwarantuje możliwie jak najszybsze uruchomienie urządzenia w miejscu docelowym.

« Powrót do aktualności