Aktualności

autolaweta piaseczno 68

Przewóz osób a kontrola pojazdów?

2020-08-18

Bezpieczną podróż autokarem warunkuje wypoczęty i trzeźwy kierowca oraz sprawny pojazd. Przewóz osób to bardzo duża odpowiedzialność, dlatego też żadna z firm nie powinna tego lekceważyć. Wybierając Secure Trans z Warszawy, pasażer będzie miał pewność, że przejazd autobusem będzie maksymalnie bezpieczny.

Przewóz osób- Dlaczego policyjne kontrole są ważne?

Podczas kontroli autokarów lub autobusów policjanci ruchu drogowego sprawdzają stan psychofizyczny kierowców zajmujących się przewozem osób. Podczas takich zatrzymań za każdym razem badana jest trzeźwość kierowców oraz czy pojazd do przewozu osób nadaje się do podróży. Z takich kontroli można skorzystać zawsze, gdy wybieramy się na wycieczkę. Wystarczy poinformować policjantów o planowanym przejeździe z odpowiednim wyprzedzeniem, a ci zjawią się na miejscu w dniu wyjazdu. Takie rozwiązanie zagwarantuje nam w pełni bezpieczny przejazd autokarem oraz chroni przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Na kontrole pojazdu nigdy nie jest za późno…

Jeżeli dopiero na miejscu zbiórki zauważymy budzące niepokój zachowanie kierowcy, który będzie odpowiedzialny za przewóz osób, należy niezwłocznie wezwać policję. Czas oczekiwania z całą pewnością będzie dłuższy niż w przypadku powiadomienia służb z wyprzedzeniem, jednakże nie warto ryzykować życiem lub zdrowiem pasażerów. Czasami usterki okazać się mogą tak duże, że cała podróż może nie dojść do skutku. Jednak najważniejsze powinno być bezpieczeństwo i pewność, że sprawdziliśmy wszystko co było możliwe. Niemniej jednak w większości przypadków nasze przypuszczenia okazują się niegroźne i pojazd oraz jego kierowca są gotowi do podróży.

Wyjazd na wakacje, podróż dziecka… okazji do skorzystania z usług przewoźników jest naprawdę wiele. Wybierając zaufane firmy takie jak Secure Trans z Warszawy, zminimalizujemy ryzyko niebezpiecznej podróży, a komfort jazdy będzie utrzymany na najwyższym poziomie.

« Powrót do aktualności