Aktualności

hot dog

Najnowsze badania hot-dogów

2020-09-20

Hot-dogi to chyba najbardziej popularna ciepła przekąska kierowców ale i nie tylko. Najczęściej można je spotkać na stacji paliw natomiast ostatnio stają się one coraz bardziej widoczne w sklepach pierwszej potrzeby jak również w wielkogabarytowych dyskontach.

Dziś chcielibyśmy Was zaprosić na wielkie porównanie 5 najbardziej popularnych hot-dogów wśród Polaków. Porównamy je pod względem wizualnym, odżywczym oraz co najważniejsze sprawdzimy ich cenę. Na koniec sami ocenicie wyniki i dowiecie się w których miejscach warto się zatrzymać po taką przekąskę a które należy omijać szerokim łukiem.

Wzięliśmy pod uwagę 4 hot-dogi ze stacji paliw oraz jeden konkurencyjny z jednej z sieci sklepów: Stop Cafe Orlen, Deli by Shell, Wild Bean Cafe, Circle K oraz Żabka Cafe.

Wszystkie hot-dogi zawarte w porównaniu to klasyczny model: czyli pszenna bułka z parówką.

Stop Cafe Orlen

Ta stacja oferuje kilka rodzajów takiego typu przekąski. Na początku mamy możliwość wyboru bułki: pszenna czy graham. Następny nasz wybór to jakiego rodzaju ma być to tzw. „parówka”: parówka z szynki, pepperoni, o smaku kabanosa lub italiana. Wszystkie te opcje dostępne są w cenie 5.99 zł, natomiast opcja peperonni jest o kilkadziesiąt groszy droższa i kosztuje 6.49 zł. Kolejny krok to możliwość wyboru sosu, do wyboru jest 9 opcji. Na Orlenie możemy kupić również mega hot-doga, którego cena jest proporcjonalnie wyższa od standardowego o 2 zł.

Kupując wersje standard ze zwykłą parówką, możemy spodziewać się tam mięsa o zawartości 90 % oraz ceny na poziomie 5.99 zł.

deli by Shell

Shell również posiada szeroką ofertę hot- dogów. Tym razem jeżeli chodzi o bułkę to stacja ta proponuje nam jedno rozwiązanie czyli klasyczną pszenną bułkę. Następnie dokonujemy wyboru „parówki” z 3 opcji do wyboru: parówka, kabanos, chorizo. Wszystkie trzy opcje są w tej samej cenie i kosztują 5.99 zł. Wybieramy również sos z pośród 8 do wyboru. Na tej stacji mamy możliwość zakupu również większych opcji takich jak: hot-dog Maxi w cenie 7.99 zł lub Hot-dog Amerykański zwany „Long Dogiem” za 9.99 zł.

Klasyczny hot-dog z parówką o zawartości mięsa 55 % w cenie 5.99 zł.

Wild Bean Cafe

Brytyjska stacja paliw BP oferuje również kilka opcji do wyboru. Klasyczna bułka może być uzupełniona o „parówkę” w kilku wariantach: kiełbasa, kabanos lub parówka. Na koniec mamy możliwość wyboru sosu: do wyboru mamy 8 rodzajów. Każda z tych opcji kosztuje 5,99 zł. Wild Bean Cafe podobnie jak poprzednie stacje oferuje nam również możliwość zakupu większej opcji w cenie 7,99 zł, w której do wyboru mamy klasyczną parówkę lub z kabanosem w cenie 7,99 zł. Stacja ta cyklicznie oferuje również tematyczne hot-dogi takie jak np. mandziarski czy bawarski.

Do porównania na BP zakupiliśmy klasycznego hot-doga z parówką, która zawierała 71 % mięsa i kosztował 5.99 zł.

Circle K

Stacja Circle K także oferuje spory wybór dla miłośników hot-dogów. Zaczynając od klasycznej bułki, możemy ją skomponować z jedną z opcji „parówki” do wyboru mamy: parówkę w cenie 3.99 zł oraz 3 inne w cenie 7.99 zł. (wędzony kabanos, parówkę z szynki, kiełbaskę białą z nutą majeranku) lub najdroższą wersje za 8.99 zł. Czyli kiełbaskę z dodatkiem dziczyzny. Następnie standardowo wybieramy sos: do wyboru mamy ich 7.

Norweska stacja posiada też coś na duży głód. W tym wypadku jest to tzw. Dwururka” z dwoma „parówkami” do wyboru za 12.99 zł.

W standardowym hot-dogu ze zwykłą parówką możemy spodziewać się 55 % mięsa i ceny 3.99 zł.

Żabka Cafe

Sieć sklepów Żabka nie zostaje w tyle i również zaprasza miłośników przekąsek na ciepło na hot-dogi. Do podstawy, z której składa się pszenna bułka dobieramy jedną z „parówek” do wyboru: classic, classic z kabanosem, classic bekon i ser oraz nowość czyli bez mięsa oraz na koniec wybieramy sos z pośród 5 rodzajów. Cena takiego hot-doga wynosi 3,99 zł. Bez względu na rodzaj jaki wybierzemy.

Żabka podobnie jak inni oferuję również coś większego czyli opcje XXL w cenie 5.99 zł. Do wyboru mamy wtedy 3 „parówki”: parówka z szynki, kiełbasa grillowa oraz kiełbasa morlińska z kurczaka.

Cena opcji najbardziej popularnej czyli classic, gdzie zawartość mięsa wynosi 90 % wynosi 3.99 zł.

Secure Trans pomoc drogowa świadczy usługi na terenie Warszawy, Piaseczna i okolic. W razie kolizji na drodze oferujemy transport lawetą oraz autopomoc na miejscu zdarzenia. Zapraszamy do kontaktu.

Małe podsumowanie

Po intensywnej analizie naszych wyborów możemy krótko podsumować nasze zestawienie. Wyniki pokazują że, wybierając klasycznego hot-doga z tych miejsc możemy liczyć się z zawartością tak zwanego „ mięsa w mięsie” od 55 % do 90 %. To bardzo duża rozbieżność. Warto wybrać tą opcje, która mimo wszystko jest mniej szkodliwa naszemu zdrowiu.

Jeżeli natomiast spojrzymy na cenę, to takiego hot-doga możemy kupić już w cenie 3.99 zł. Na stacji Circle K lub w sklepie Żabka. I to ten drugi wybór naszym zdaniem wypada najlepiej w całej ogólnej statystyce, gdzie nie bierzemy pod uwagę jedynie ceny ale również możliwość dodatkowych opcji do wyboru oraz walory wizualne, które w każdym przypadku są bardzo podobne.

A którego hot-doga Ty wybierasz? 😉

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy TUTAJ 😉

« Powrót do aktualności