Aktualności

covid auta 2

Koronawirus a transport – kryzys większy niż ostatnio?

2020-07-24

Secure Trans stale monitoruje sytuacje na rynku usług transportowych. Dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze wymusza stałą gotowość do zmian i dostosowania się do otoczenia rynkowego. Ostatni raz gospodarka mierzyła się z tak znaczącym kryzysem w latach 2007-2009. Wtedy również sytuacja nie pozostała bez wpływu na transport krajowy i międzynarodowy. Dziś, w dobie pandemii koronawirusa, galopujący regres gospodarczy znów zagraża branży transportowej. Najbardziej ucierpiał przewóz pasażerski, który dobitnie odczuł zastój w sektorze turystycznym.

Transport międzynarodowy – obostrzenia i restrykcje

Choć towarowy transport międzynarodowy nie został wstrzymany – jak miało to miejsce z przewozami turystycznymi – również odczuł znaczące zmiany. Restrykcje oraz obostrzenia, które dotknęły kierowców oraz przedsiębiorstwa, wprowadzają chaos informacyjny, wymagający ciągłego monitoringu sytuacji. Polskie firmy transportowe w dobie Covid-19 muszą zmierzyć się z dodatkowymi obowiązkami, przetwarzaniem ogromnej ilości dokumentacji- również prawnej, a także odpowiedniego zabezpieczenia oraz przygotowania pojazdów i kierowców.

Rośnie zadłużenie firm transportowych

Jak donosi „Puls Biznesu”, zadłużenie branży transportowej wzrosło o prawie 181 mln zł od początku roku. Obecnie najważniejszymi problemami spedycji w Polsce są obostrzenia związane z transportem w dobie koronawirusa oraz nadpodaż usług. Wiele firm, musiało odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odpowiednio zoptymalizować swoje działania.

SecureTrans a COVID-19.

Nasza firma oczywiście stara się w pełni dostosować do obecnej sytuacji epidemiologicznej i wdrożyła najważniejsze elementy prewencyjne związane z COVID-19. SecureTrans stale dezynfekuje swoje pojazdy, a każdy z kierowców przestrzega obowiązku noszenia maseczek. W ten sposób bezpieczeństwo podczas transportu czy też podróży pasażerów jest na jak najwyższym poziomie .

Skorzystaj z naszej pomocy drogowej Warszawa

a po więcej aktualności zapraszamy TUTAJ 😉

« Powrót do aktualności