Aktualności

Hyundai XCIENT

Ciężarówka na wodór? To możliwe! Poznaj Hyundai XCIENT

2020-08-17

Hyundai XCIENT jest pierwszą na świecie ciężarówka zasilana wodorem. To rewolucja w świecie spedycji i przewozów ciężarowych. Jednak czy będzie można jeździć nimi także w Polsce?

XCIENT i XCIENT Pro, czyli sześć lat w drodze do doskonałości

Pierwsze ciężarówki pojawiły się na rynku w 2013 roku i były testowane na rynku azjatyckim. W 2019 roku pojawiła się nowsza wersja PRO, która charakteryzuje się większą mocą oraz zasięgiem. Obecnie, dzięki ogniwom wodorowym o mocy 190kW, ciężarówka ta ma zasięg 400 km, a samo tankowanie trwa od 8 do 20 minut.

Hyundai zapowiedział jednak, że pracuje nad nowszą wersją Hyundai XCIENT. Ta wersja pozwoli zwiększyć zasięg do 1000 km. Natomiast jeśli uda się ją wprowadzić na rynek, trafi ona na globalne rynki USA oraz Europy. W takim przypadku będą mogły w nią zainwestować polskie firmy transportowe, takie jak SecureTrans.

Hyundai XCIENT w Europie

Pierwsze ciężarówki, o mniejszym zasięgu, trafią jeszcze w tym roku do Szwajcarii, gdzie przejdą kolejne testy w warunkach europejskich. Firma planuje do 2025 roku przekazać łącznie 1600 ciężarówek XCIENT na rynek szwajcarski. Jednak czy są szanse, że pojawią się także w polskich firmach, takich jak SecureTrans?

Na ten moment to bardzo trudne pytanie, i zależy od wielu czynników. Oczywiście zarówno ciężarówki na wodór jak również pojazdy autonomiczne są coraz bardziej porządane i bezapelacyjnie są one przyszłością. Natomiast to jak szybko wejdzie ten trend do Polski tego na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Secure Trans stale przygląda się nowym technologiom w zakresie transportu i promuje ich wdrażanie.

Więcej aktualności znajdziesz TUTAJ 😉

« Powrót do aktualności