Aktualności

carsharing

Carsharing – Auto na minuty

2021-06-25

Co zrobić, gdy pomoc drogowa kolejny już raz odholowała Twój samochód? Nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego auta. Naprawa pojazdu jest natomiast czasochłonna. Nawet kilka dni bez środka transportu, może znacząco zdezorganizować życie. Dojazd do pracy, szkoły, przedszkola czy sklepu – zwłaszcza gdy mieszkasz poza miastem – w takiej sytuacji jest praktycznie niemożliwy. Czy jedynym rozwiązaniem problemu jest droga taksówka? Otóż nie! Jeżeli autolaweta zabrała Ci auto, skorzystaj z carsharing.

Co to jest i jak działa carsharing?

Carsharing, bliżej znany jako krótkoterminowy wynajem samochodów bądź samochód na minuty (godziny), to nic innego jak usługa współdzielenia się autem przez społeczność kierowców. Na pewno kojarzysz wypożyczalnie samochodów. Potrzebując auta możesz wybrać pojazd, podpisać stosowne dokumenty i korzystać z niego przez określony czas.

Carsharing stanowi unowocześnioną wersje wypożyczalni

Wszystkie kwestie dotyczące wynajmu, załatwiasz przez telefon. Jak wygląda proces wypożyczenia samochodu w ten sposób w praktyce?

 1. Ściągasz na telefon specjalną aplikację.
 2. Zakładasz konto i uzupełniasz dane osobowe, a także te z prawa jazdy oraz wpisujesz numer karty płatniczej.
 3. Logujesz się.
 4. Sprawdzasz, jakie firmy carsharingowe działają w Twojej okolicy.
 5. Za pomocą mapy zobaczysz, gdzie najbliżej Ciebie znajduje się wolny samochód.
 6. Rezerwujesz pojazd, używając odpowiedniego przycisku.
 7. Masz kilkanaście minut, by dotrzeć do auta.
 8. Samochód otwierasz przy pomocy telefonu np. skanując kod QR na szybie lub karoserii.
 9. Uruchamiasz pojazd za pomocą kluczyka lub karty znajdującej się w schowku.
 10. Kończąc przejazd możesz ustawić opcję postoju. Dzięki niej będziesz mógł skorzystać z tego samego auta, gdy skończysz załatwiać swoje sprawy.
 11. Po dotarciu do punktu końcowego, zakańczasz przejazd za pomocą aplikacji. Opłata zostanie pobrana automatycznie.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu samochodu na minuty?

Carsharing to rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach – również przy awarii rodzinnego samochodu. Dzięki tej opcji niedawne holowanie nie będzie spędzać Ci snu z powiek. Auto wypożyczasz: kiedy chcesz, gdzie chcesz – i co najważniejsze – na jak długo chcesz. Płacisz wyłącznie za czas użytkowania pojazdu (za minutę i przejechany kilometr). To od Ciebie zależy, czy w czasie użytkowania auta skorzystasz z płatnego czy darmowego parkingu. Usługa jest znacznie tańsza niż wynajem taksówki. Decydując się na carsharing masz pewność, że samochód będzie zatankowany, sprawny oraz będzie posiadał aktualne ubezpieczenie i przegląd techniczny.

« Powrót do aktualności