Aktualności

zabezpieczenie powłoki ceramicznej

Zabezpieczenie powłoki ceramicznej

2021-05-25

Na rynku istnieje wiele form zabezpieczenia powłoki ceramicznej auta. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. W zależności od tego jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią metodę takiej formy prewencyjnej.

Co to jest powłoka ceramiczna?

SUV, małe, zgrabne autko rodzinne, autolaweta – niezależnie od tego, jakim pojazdem dysponujesz, odpowiednie zabezpieczenie lakieru to podstawa. No chyba że niestraszna Ci pomoc drogowa. Większość doświadczonych kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z czym wiąże się jazda nieprzygotowanym na wiosnę samochodem. Przyjrzyjmy się zaletom, jakie niesie za sobą dobrej jakości powłoka ceramiczna.

Zalety powłok ceramicznych

Karoseria samochodu jest dla pojazdu tym samym, co dla kierowcy skóra. Dbanie o jej właściwą ochronę oraz wygląd to podstawowy obowiązek posiadacza czterokołowca. Odpowiednio dobrana powłoka ceramiczna nie tylko wpływa na walory estetyczne pojazdu. Stworzona w oparciu o nanotechnologię, otacza lakier twardym, mocnym pancerzem.

Powłoka ceramiczna skutecznie chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Promienie UV, wahania temperatur, niebezpieczne substancje chemiczne (np. sól drogowa) – to tylko wierzchołek góry lodowej. Zaawansowane technologicznie rozwiązania osłabiają wpływ chemii samochodowej do czyszczenia oraz alkoholi. Dodatkowo, starannie nałożona powłoka niweluje ryzyko zarysowania lakieru.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Żywotność powłoki ceramicznej zależna jest od wielu kwestii. Użytkowana codziennie autolaweta czy też dowolnie inny pojazd narażone są na znacznie więcej szkodliwych czynników, aniżeli czterokołowiec wyciągany z garażu sporadycznie, tylko w weekendy. Zasadniczo jednak jej trwałość oscyluje wokół 2 lat. Najlepsze powłoki ochronne charakteryzują się świetnymi właściwościami hydrofobowymi. Nie da się ich usunąć, nawet pod ciśnieniem.

Czy warto użyć powłoki ceramicznej?

Kwestia jest zależna od indywidualnych upodobań każdego właściciela auta. Jeżeli zależy Ci, aby Twój pojazd był w pełni sprawny, wolny od mniejszych bądź większych usterek mechanicznych, a do tego stosunkowo atrakcyjny wizualnie – na pewno warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Powłoka ceramiczna to jedna z wielu możliwości w tym zakresie. Dzięki nanotechnologii gwarantuje ona skuteczne i długotrwałe zabezpieczenie nie tylko przed wspomnianymi czynnikami, ale również ptasimi odchodami, kwaśnymi deszczami, asfaltem, żywicą czy oksydacją. Powłoka ceramiczna znacząco spowalnia proces starzenia się pojazdu, a przy okazji ogranicza jego brudzenie się – co w deszczowych porach może być bardzo przydatne.

« Powrót do aktualności