Aktualności

pomoc drogowa warszawa 28

Aplikacje dla kierowców

2020-10-16

Kierowcy jako grupa użytkowników pojazdów powinni korzystać z nowoczesnych technologii. Są one dziś dostępne na wyciągnięcie ręki w każdym smartfonie. Powszechnie wiadomo, że rozmowy, wysyłanie smsów i czatowanie podczas jazdy jest surowo zabronione. Dostępne są jednak aplikacje dla kierowców, które ułatwiają jazdę i funkcjonowanie w środowisku motoryzacyjnym. Nawigacja GPS to prawdopodobnie pierwsze, o czym pomyśli większość kierowców zapytana o zastosowanie smartfona w podróży, jednak na rynku jest znacznie więcej aplikacji, przydatnych zarówno w aucie czy też przed jazdą. Oto zbiór takich aplikacji, które powinny się znaleźć w mobilnym niezbędniku każdego kierowcy.

Google Maps

Jest to aplikacja znana chyba większości kierowców oraz użytkownikom Internetu. Połączona z wyszukiwarką Google, zawiera bardzo obszerną bazę adresów i umożliwia nawigację do konkretnego punktu. Możemy za jej pomocą znaleźć szybko kontakt np. do pomocy drogowej w razie awarii samochodu. Google Maps informuje także o korkach oraz utrudnieniach na drodze. Ułatwia określenie trasy alternatywnej. Ma też jednak swoje drobne ograniczenia. Na mapach i nawigacji Google może nie być wprowadzonych tymczasowych zakazów, nakazów lub remontów.

Yanosik

Polska aplikacja, która zyskała wielu fanów wśród rodzimych kierowców. W bardzo przystępnej oraz intuicyjnej formie łączy w sobie cechy nawigacji i CB-radia. Informuje o korkach, radarach i kontrolach prędkości w czasie rzeczywistym. Aplikacja przypomina również, że jedziemy za szybko, a także wskazuje lepszą trasę w razie trudności na drodze. Sama nawigacja aplikacji jest dokładna i radzi sobie nawet w mniejszych miejscowościach, sprawnie prowadząc do celu.

ParkMe

Aplikacja ParkMe pozwala zlokalizować najbliższy parking. Zapamiętuje również lokalizację naszego samochodu wraz z możliwością dodania odpowiedniej notatki czy przypomnienia, kiedy upływa czas opłaconego miejsca postojowego.

Fuelio/Fuel Buddy

Obie aplikacje pomimo pewnych różnic czy funkcjonalności oferują wspólnie jedną, ale za to istotną z punktu widzenia kierowcy funkcję. Chodzi o monitorowanie kosztów paliwa, co z kolei pozwala wywnioskować, co można zrobić, aby zoptymalizować własny budżet pod tym właśnie kątem. Odnotowują i katalogują kolejne tankowania, podsuwając dodatkowe parametry i zapamiętując nasze ustawienia.

Sky Cash/MoBILET

Aplikacje te mogą być przydatne, kiedy zaparkujemy pojazd w miejskich płatnych strefach parkowania. Pozwalają one na wniesienie opłaty za parking bez konieczności noszenia ze sobą pieniędzy. Sporym ułatwienie stanowi fakt, że poprzez aplikację płacimy dokładnie za faktyczny czas parkowania. Opłata naliczana jest dopiero na końcu postoju. Zawsze jednak warto upewnić się, czy aplikacja działa w danym mieście.

« Powrót do aktualności